Shanghai zet de toon

Ook Mercedes was in Shanghai en toonde een verlengde versie van de CLA.
Gert Verhoeven

Tien jaar geleden keek iedereen reikhalzend uit naar de nieuwigheden op het salon van Genève. Vandaag geeft de motorshow in het Chinese Shanghai de richting aan.

Je zou verwachten dat een Aziatische motorshow in tijden van handelsconflicten hoofdzakelijk producten van eigen bodem brengt. Maar het valt op dat veel Europese constructeurs ook alle zeilen bijzetten om hierbij te zijn. Even opvallend is dat de Chinese spelers hier ‘mobiele decadentie’ willen vieren. Net zoals in de jaren negentig en de vroege nillies op westerse autoshows. Geen overkill aan babes, wel technologische snufjes die voertuigen dichter bij autonome mobiliteit brengen. Artificiële Intelligentie wordt in deze alsmaar belangrijker en ook vliegende auto’s zoals die van XPeng maakten een opvallende beurt. Hoewel elektrisch aangedreven voertuigen goed vertegenwoordigd waren in Shanghai, bleek klimaatopwarming geen hot topic en vooral een zorg van en voor het Oude Continent.  

Veel Chinese merken toonden elektrische producten zoals we die van hen gewend zijn. Dus modellen die qua vormgeving weinig vernieuwing brengen. Een decennium geleden zag je vaker ‘copycats’ van Europese modellen. Nu lijken Chinese designers zich te spiegelen aan Amerikaanse Tesla-producten. Niet in het minst in het interieur door het grote centrale aanraakscherm en het ontbreken van bedieningsknoppen. Dat heet in marketingtaal een ‘opgeruimd en rustgevend dashboard’. In de praktijk is het vaak een goedkope oplossing. Een virtuele ‘button’ op een aanraakscherm kost tegenwoordig minder om te ontwikkelen dan een fysieke knop voor zeg maar de keuze van de temperatuur of het geluidsvolume.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content